Dubová stolička D1 z masívu

Kód: AKDB7
Neohodnotené
€128
Na objednávku
Šírka: 41 cm
Výška: 90 cm
Hĺbka: 41 cm

Detailné informácie

Podrobný popis

Stoličky už po dlhé roky držia podobný tvar a konštrukciu. Menila sa len dizajnová časť tejto formy nábytku, pretože základný tvar sa osvedčil ako praktický a funkčný. Podľa módy sa mení napríklad veľkosť, tvar, farba, materiál a ozdobné prvky. Pokiaľ máte záujem o bežnú a praktickú stoličku pre denné použitie, a nie len návrhársky kúsok, určite vás zaujme toto masívne drevené prevedenie.

Stabilita a dlhovekosť na prvom mieste

Stolička je vytvorená z dubového dreva, ktoré je pre tvorbu nábytku ideálne najmä kvôli svojej tvrdosti, dlhovekosti a pevnosti. Dubová textúra a farba lahodí aj oku, a bude vás tak dlhé roky tešiť svojím sviežim vzhľadom. V záverečnej fáze sú stoličky olejované a voskované, čím vyniknú prírodné prvky dreva, ktorými sú napríklad hrbolce. Zároveň táto vrstva slúži ako ochrana, ktorá sa stará o zdravú podobu dreva.

Pevná konštrukcia

Dubová stolička bola navrhnutá tak, aby zniesla aj väčšiu váhu a rovnomerne ju rozložila. Štyri silné nohy nesú základnú váhu, pohodlne pôsobí tiež operadlo so širokou doskou. Rovnako aj sedadlo je riešené tak, aby sa človek aj pri dlhšom sedení cítil príjemne a uvoľnene.

Elegantné prevedenie

Aj keď je stolička vyrobená z masívu a chváli sa svojou prírodnou farbou, zjemnenie jej prináša ľahké zaoblenie hrán. Všetky časti, ktoré by mohli pôsobiť ostro, boli pri montáži jemne zaoblené, aby elegantne a ľahko zapadli do domácnosti rôznych štýlov. Hodí sa tak do rustikálneho priestoru, ktorý je vybavený ďalším drevom a kameňom, ale aj do moderne zariadenej miestnosti s prvkami plastu alebo kovu.

Séria dubového nábytku

Dubový nábytok je triedou sám o sebe. Dubové drevo sa používalo už v dávnych dobách, ako jeden z najtvrdších a najviac odolných materiálov pre výrobu nábytku. Preto nesmie chýbať v našej ponuke elegantného a kvalitne spracovaného nábytku s dlhou životnosťou. Pre zachovanie prirodzeného charakteru dreva sme na jej povrchovú úpravu použili len prírodný olej a vosk.

Viac informácií

Nábytok dodávame rozložený, spolu s obrázkovým návodom a spojovacím materiálom. Výberom nábytku vyrobeného z prírodného masívneho dreva, je potrebné vziať do úvahy aj jeho prirodzené procesy starnutia a skutočnosť, že hrče sa časom stávajú viac viditeľné. Pri ošetrovaní nábytku je dôležité venovať pozornosť čistiacim prostriedkom, kdy nie je vhodné používať hrubé kuchynské hubky ani čistiace prostriedky, ktoré môžu drevenému povrchu uškodiť alebo spôsobiť jeho odfarbenie. Odporúčame používať jemne navlhčenú, mäkkú handričku. Vyvarujte sa tiež umiestňovanie nábytku na slnkom exponovanom mieste alebo v blízkosti vykurovacích zariadení.

Dodatočné parametre

Kategória: Stoličky
Šírka: 41 cm
Výška: 90 cm
Hĺbka: 41 cm
Kolekcia: Dubový nábytok
Materiál: drevo, masív, dub
Farba: dub
Farba hornej dosky: ---
Povrch: matný
Záruka: 24 mesiacov