Materiál a konštrukcia, zaručí kvalitu

Robíme niečo, čo je v dnešnej dobe už, žiaľ, výnimočné - vyrábame nábytok, ktorý vám bude dobre slúžiť aj mnoho rokov po skončení záručnej doby. A nie je to zase tak zložité. Stačí dodržiavať len dve základné pravidlá:

1) Použiť kvalitné masívne drevo

Prírodné drevo, a to akékoľvek, vytvára okolo seba veľmi príjemnú atmosféru. Ako tradičný materiál umožňuje prepojiť bežné i moderné bývanie s prírodou.

My navyše používame masívne drevo fínskej (severskej) borovice, ktorá vďaka tamojším klimatickým podmienkam rastie veľmi pomaly. Toto drevo je tvrdšie, pevnejšie, húževnatejšie, a tiež má veľmi stabilné vlastnosti. Nekrúti sa, nepraská, nepúšťa smolu a nie je náchylné na zmeny vlhkosti a teploty v dome. Okrem toho, vďaka pomalému rastu, sú letokruhy bližšie pri sebe, čo vytvára veľmi peknú štruktúru. Jedinou nevýhodou je, že fínska borovica je o niečo drahšia ako bežná, stredoeurópska borovica.

Samotné drevo potom ošetrujeme ekologickými a zdravotne neškodnými lakmi a moridlami.

2) Poctivo navrhnúť pevnú konštrukciu

U nás sa sústredíme nielen na to, aby bol nábytok pekný, ale zaujíma nás aj to, ako sa bude v praxi bežne používať - ktoré časti budú najviac namáhané, kde musíme použiť pevnejší spojovací materiál alebo nejakú nosnú konštrukciu. Tu nám pomáha nielen matematika a geometria, ale aj zdravý rozum. Pri návrhu myslíme tiež na to, že nábytok môže niekedy dostať poriadne zabrať. Deti budú skákať na posteli, alebo vám pri zatváraní skrine, vitrínky alebo komody vykĺzne šuplík z ruky a zatvorí sa tak s väčšou energiou, než by bolo vhodné. Aj na tieto občasné situácie je náš nábytok pripravený. A opäť je to zásluha kvalitného materiálu a starostlivého konštrukčného prevedenia.

Ak teda hľadáte kvalitný nábytok, ktorý vám bude nielen slúžiť, ale aj robiť radosť niekoľko rokov, náš sortiment je jedinečnou voľbou pre vás. Na celom Slovensku ho predávame len my, vieme vám ho kamkoľvek doviezť, náš tím pracovníkov rád pomôže aj s montážou u Vás doma.


Čo séria, to originál

Toskania

Ako najvydarenejšiu vnímame práve sériu Toskania. Netvrdíme však, žeby ostatné série boli menej kvalitné, ale táto bola naša prvá, a aj predaje svedčia o jej veľkej obľube. V sérii Toskania máme výhradne nábytok do spální, ako sú: postele, šatníkové skrine, komody alebo nočné stolíky. Vybrať si môžete z medového odtieňa prírodného dreva, bieleho prevedenia, alebo v kombinácii oboch variantov.

Belluno Elegante

Sériou Belluno Elegante si môžete vybaviť nielen spálňu, ale aj ostatné časti domu: obývaciu izbu, jedáleň, pracovňu, detskú izbu alebo predsieň. Aj tu môžete vyberať z troch farebných kombinácií: biela, biela/zlatý dub a biela/orech. Nábytok Belluno Elegante je opatrený náterom s 85% krytím, aby vynikla aj prírodná štruktúra dreva.

Marone

Séria Marone bola pôvodne predurčená len do obývacej izby, ale v súčasnosti už máme aj jedálenský stôl, stoličky a plánujeme aj šatníkové skrine a postele. Prednosťou tejto série je doplnková vrstva bieleho vosku a pomerne silná horná doska vo farbe prírodného duba. Rovnako ako séria Belluno Elegante je náter vykonaný s 85% krytím, vďaka čomu sú letokruhy a hrbolce mierne viditeľné aj pod bielym náterom.

Venezia

Séria Venezia dobre poslúži tým, ktorí si chcú zaobstarať kvalitný masívny nábytok do spálne, no uvítajú skôr praktickosť a nižšiu cenu pred zdobenými detailami. Čo sa konštrukčnej stránky týka, postele sú rovnaké ako v sérii Belluno Elegante.

Dubový nábytok

Samostatnou kategóriou je dubový nábytok, vyrobený výhradne z dubového masívu. Tu môžeme ponúknuť jedálenské stoly a stoličky.